FIS Ski Federation

Croatian Olympic Comittee
Veleslalom, Maribor (SLO), 25.01.2003.
Janici 17. veleslalomsko mjesto, u nedjelju kree 5.
Na stazi koja favorizira one vie rangirane skijaice, kako su je nazvale Nika Fleiss i Ana Jelui, Janica Kosteli osvojila je 17. mjesto. Bio je to veleslalom u Mariboru, na kome je pobijedila veanka Anja Paerson, dok je Nijemica Martina Ertl zauzela tree mjesto, to je njezin najbolji rezultat od pobjede u Soldenu 2000.

Nijemci su uvjereni – to je dovoljan pokazatelj da bi im vremena, 29-godinja Martina mogla priutiti i medalju sa skoranjeg Svjetskog prvenstva u St. Moritzu. to se Janice tie, ona je nakon prve vonje bila 16., a u drugoj je za jedno mjesto pokvarila plasman. No, bodove je nastavila skupljati, te joj Kistalni globus ne bi smio izmaknuti. «Ta mi staza nikako ne lei, s njom sam oduvijek bila na “vi”» – rekla je najbolja svjetska skijaica. Druge dvije nae predstavnice, Nika Fleiss i Ana Jelui nisu se uspjele plasirati u drugu vonju. Obje su istaknule nezadovoljstvo mariborskom stazom. «Pa ta staza sasvim favorizira one skijaice s niim startnim brojevima, jer dok smo mi dole na red, staza je ve bila unitena, previe izrovana» – uglas su rekle nae dvije reprezentativke. U nedjelju skijaice u tom slovenskom gradu voze slalom, pa e se i dojam o izletu u Maribor sigurno popraviti. Utrka poinje u 9:30 h, Janica kree 5., Ana 61., a Nika 30.