FIS Ski Federation

Croatian Olympic Comittee
Super-G, Cortina d'Ampezzo (ITA), 15.01.2003.
Janici novih 36 bodova
Iako nije pobijedila, niti stajala na pobjednikom postolju, Janica Kosteli blistala je u Cortini d'Ampezzo. U svom omiljenom skijalitu, gdje je debitirala u Svjetskom kupu 1998. godine, Janica je u utrci superveleslaloma osvojila sedmo mjesto i novih 36 bodova. Te se, uza to to je ouvala uvjerljivo vodstvo u ukupnom poretku, i u poretku superveleslalomaica popela na tree mjesto!

Naa je skijaica gornji dio staze odvozila malo rezervirano, da bi u donjem dohvatila vrlo dobro sedmo mjesto u toj brzoj disciplini. «Staza je bila odlilna, snijeg dobar i skijala sam sasvim zadovoljavajue. Samo mi se pred kraj uinilo da me snijeg koi zbog sunca i da bi bilo bolje da sam imala nii startni broj. Ali, to se imam aliti kad je rezultat vrlo dobar» – rekla je Janica. Do pobjede je stigla Francuskinja Montillet, ispred Renate Goetchl i Hilde Gerg, koja je zabiljeila odlian plasman unato pokidanim krinim ligamentima koljena. Za Janicu je, pak, najvanije da su joj najblie pratiteljice u ukupnom poretku, Putzer (bila je deseta) i Dorfmeister (12.), bile sporije.

«To je vrlo vano jer se blii niz spustakih utrka, u kojima je Michaela u prednosti» – kae Janica.
Najboljoj svjetskoj skijaici bila je to tek prva u nizu utrka u Cortini. U petak slijedi novi superveleslalom, u subotu spust, te u nedjelju veleslalom.

«U etvrtak u trenirati spust. Na treningu u utorak sam zaostala 3.59 sekundi, ali u sada ii ravno, pa emo vidjeti to e biti. Staza nije preteka i moglo bi ispasti dobro» – zakljuila je Janica.