FIS Ski Federation

Croatian Olympic Comittee
Slalom, Bormio (ITA), 05.01.2003.
Pobjeda za roendan
Prije etiri godine Janica Kosteli proslavila je svoj 17 roendan u St Antonu pobjedivi po prvi puta u kombinacijama na prvenstvu Svjetskog kupa. Tada je u slalomu na cilj dola trea. Ove je godine postigla jo vei uspjeh, ostavivi svoje protivnice iza sebe za vie od 2 sekunde. Samo dan nakon nezgodnog pada u veleslalomskoj utrci, trostruka se Olimpijska pobjednica borila jo jae da osvoji 18 utrku Svjetskog kupa u njenoj karijeri.

Elisabeth Georgl , jo jedan mladi talent iz Austrijskog tima, na cilj je dola druga sa 2.08 sekundi zaostatka, a veanka Anja Paerson dohvatila je postolje po drugi puta unutar 24 sata, doavi na cilj trea. Njih su pratile Finkinja Tanja Poutiainen i vicarka Sonja Nef, pobjednica veleslaloma. Janica je u ovoj sezoni prela granicu od 1000 bodova i poveala vodstvo u ukupnom poretku Svjetskog kupa. Karen Putzer je sada druga sa zaostatkom od gotovo 500 bodova, dok je Michaela Dorfmeister trea sa 535 bodova. Teko nam je uope zamisliti da bi Janica mogla biti pobjeena u narednim mjesecima, iako su mogue i nezgode kao to smo svi vidjeli u subotu. Janica, koju su doekali sa roendanskom tortom na podruju cilja, bila je vie zabrinuta bratovom izvedbom u Kranjskoj Gori. Proslave oito i nisu ba bitne u obitelji Kosteli. "Dok god si zdrav, ivot je lijep" rekla je Janiina majka Marica u Kranjskoj Gori gdje je gledala muki slalom. Nekoliko sati nakon utrka, napokon je uspjela telefonirati Ivici koji je bio na novinarskoj konferenciji. Pomonici i Ivica, otpjevali su joj tradicionalnu pjesmu "Sretan roendan ti" preko telefona, a Janica je u tome uivala. Koliko e utrka i bodova jo osvojiti, ili koliko jo medalja ugrabiti u St Moritzu i nije toliko bitno u ovom trenutku. Sada joj je najbitnije odmoriti se nakon nesree. Sretan ti roendan Janica!