FIS Ski Federation

Croatian Olympic Comittee
Slalom, Semmering (AUT), 29.12.2002.
Tisuu Hrvata proslavilo novu pobjedu
Trei put ove sezone u slalomu, etvrti put ukupno i 17. put sveukupno u karijeri, Janica Kosteli pobijedila je u utrci Svjetskoga kupa. Semmering se potvrdio kao njezin zlatni rudnik, jer nakon odlinog drugog mjesta u veleslalomu, slalomskom pobjedom je najbolja svjetska skijaica svoju prednost u Svjetskom kupu poveala na 436 bodova! Nema dvojbe - nedostino. Janica je u Semmeringu slavila uvjerljivo, drugoplasiranu Francuskinju Pascal ostavila je za ak sekundu i 11 stotinki!

»Znala sam da mogu dobro voziti nakon utrke u Lenzerheideu.» - rekla je Janica. No, unato 46 stotinki prednosti ve nakon prve vonje, Janica tom dionicom nije bila zadovoljna.

»Bila sam ljuta nakon prve vonje jer sam trebala voziti mnogo bolje. Zato sam znala da u drugoj vonji nema ale, jer Pascal je odvozila odlian drugi lauf.» - prisjetila se Janica.

I sve se to odvijalo pred tisuu Hrvata, koliko ih se skupilo uza stazu u Semmeringu i glasno podravalo nae skijaice. »Opet je pokazala da joj nema premca. A i ona greka nakon prolaznog vremena u drugoj vonji samo joj je donijela dobro, jer se brzo izvukla i jo dobila na brzini.» - smatra otac Ante Kosteli.

Inae, bila je to prilino opasna staza, jer ve prva koja je vozila, Anja Paerson, izletila je, dok drugu vonju nije zavrilo ak deset skijaica. »Zato treba paljivo gledati prije utrke gdje su zaguljenija mjesta.» - zakljuila je Janica.

Nika Fleiss ula je u drugu vonju, zavrila 18. i osvojila svojih novih 13 bodova u Svjetskom kupu, dok je Ana Jelui bila 35.