FIS Ski Federation

Croatian Olympic Comittee
Lenzerheide (SUI), 12.03.2005.
Janica druga
Janica Kosteli ostvarila je drugo vrijeme u dananjoj prvoj slalomskoj vonji odranoj na donjem dijelu zaleene staze “Silvano Bertrametti“. Skijaica iz Zagreba zaostala je samo 8 stotinki za Amerikankom Sarah Schleper, dok je Anja Paerson trea sa 25 stotinki zaostatka za Janicom.

Trostruka svjetska prvakinja iz Santa Caterine je djelovala prilino ljuto jer je napravila greku u gornjem dijelu zahtjevne staze zbog koje je morala koiti kako ne bi promaila sljedea vrata.

Finkinja Tanja Poutiainen, pobjednica Svjetskog kupa u slalomu za ovu sezonu, zavrila je na dalekom 7. mjestu sa pola sekunde zaostatka za naom skijaicom. Janica mora pobijediti Anju da bi ostala u igri za naslov ukupne pobjednice Svjetskog kupa. Ukoliko i ne osvoji sutranji veleslalom pobjeda je mogua ako zavri bar nekoliko mjesta ispred Anje.

No ona se ne optereujes takvim razmiljanjima. Glavni joj je cilj odvoziti jo jednu dobru vonju i pokuati osvojiti i drugi slalom ove sezone.