FIS Ski Federation

Croatian Olympic Comittee
FIS Super veleslalom, Innsbruck (AUT), 28.02.2003.
Janica 15. mjestom zadrala istu ukupnu prednost
Prvog dana nastavka Svjetskog kupa skijaica u Innsbrucku, Janica Kosteli je u superveleslalomskoj utrci zauzela petnaesto mjesto, zaostavi sekundi i 11 stotinki za pobjednicom Goetschl. Najbolja svjetska skijaica spustila se Patscherkofel stazom za 1:27.29 minuta, sjajno odvozivi gornji dio, da bi u donjem u jednom od zadnjih zavoja Janica izgubila ravnoteu i bitno usporila.

«Nakon te greke u skoku, stvarno sam se uplaila i vie se nisam usudila ni spustiti u “abu” pa sam ostatak utrke odvozila uspravno. No, nema veze, nita strano» rekla je Janica nakon utrke sa smjekom, nimalo razoara.

I nije nita strano, jer naa skijaica nije nita izgubila u ukupnom poretku Svjetskog kupa. Kako? Njezina najblia konkurentica u ukupnom poretku, Talijanka Karen Putzer imala je isto vrijeme, takoer osvojila 16 bodova, pa je razlika ostala velikih 552 boda. Osam utrka prije kraja Janica se zaustavila na 1358, a Putzer na 806 bodova. to znai da je osvajanje velikog Kristalnog globusa gotova stvar. Jo ne teoretski ve matematiki, jer osam je utrka do kraja, ali u praksi, svi se slau, borba za prvo mjesto je gotova.

U superveleslalomu je pobijedila Austrijanka Renate Goetschl, koja bila tri stotinke sekunde bra od drugoplasirane Francuskinje Montillet. U subotu se u Innsbrucku vozi spust, na kojem Janica ima startni broj 29, dok je u nedjelju jo jedan superveleslalom. «Spustaka staza nije opasna, premda je zahtjevna i tko doe iv, dobro doe» – u svom je stilu zakljuila Janica.